Як перестати повторювати одні й ті ж помилки в покері

by admin

Чи помічали ви за собою, що часто повторюєте одні і ті ж помилки в покері? Всі ми люди і не можемо ніколи не помилятися, але було б круто, якби ми вміли уникати повторення одних і тих же помилок. У цій статті представлено кілька останніх досліджень того, що ж змушує нас повторювати одні й ті ж помилки замість того, щоб вчитися на них і ставати краще.

Дослідження №1
Учасникам дослідження, проведеного в Нью-Йоркському університеті, показували рухомі точки на екрані. Потім вони повинні були вказати напрямок, в якому, як їм здавалося, рухалося більшість точок. Як люди, так і мавпи після неправильної відповіді брали наступне рішення із зволіканням. Однак ця повільність негарантувала того, що на цей раз вони мали рацію, враховуючи, що для прийняття рішення випробовувані послідовно використовували більш слабку інформацію.

Чому вони покладалися на погану інформацію? Коли ми маємо справу з помилкою, в роботу залучається мозок, який намагається з’ясувати, чому сталася помилка. Він задає питання: чи змінилися зовнішні умови або зі мною щось не так? Негативний ефект зворотного зв’язку запускає каскад обчислень, що відволікає від нового рішення. У покері цим новим рішенням є наступна рука.

У дослідженні вдавалася уникати цього ефекту, коли піддослідним пропонувалося почекати деякий час, перш ніж знову намагатися вирішити проблему. Ця пауза давала мізках випробуваних відпочинок на відновлення після негативного зворотного зв’язку.

В контексті покеру все видно неозброєним оком. Поки ви мусолити у себе в голові роздачу, зіграну 15 хвилин назад, в якій ви віддали весь профіт, накопичений за попередні шість годин, гра триває. І поки ви аналізуєте, що ж тоді могло піти не так, ви не можете зосередитися на всіх речах, які потребують вашої уваги прямо зараз, і приймаєте неоптимальні рішення.

Таким чином, перші ліки — якщо ви думаєте, що погано зіграли руку, зробіть кілька заміток, щоб після сесії вам було легше згадати її, а потім викиньте її з голови до тих пір, поки ви не вийшли з-за столу.

Дослідження №2
У 2008 році дослідники з Університету МакМастер в Онтаріо виявили анaлoгічную проблему з так званим станом «на кінчику язика». Практично кожного з нас дратує, коли на язиці крутиться слово, але ми ніяк не можемо згадати його, а коли все-таки згадуємо, настає значне полегшення, що ми просто не віримо, що можемо знову його забути, але, в кінцевому підсумку, забуваємо .

В чому причина? Час, який ви витрачаєте на пошук цього слова, тільки підсилює спроби мозку шукати його в хибному напрямку. І наступного разу, коли ви будете намагатися згадати це невловиме слово, ваш мозок буде рефлекторно терпіти невдачу.

У покері цей приклад застосуємо, коли ми просто думаємо про руку замість того, щоб проаналізувати її.

Якщо весь ваш аналіз зводиться до прокручування реплеера і почуття болю від програних роздач, ви ніколи нічого не виправите. Насправді, цілком можливо, що таке «божевілля» змушує вас відчувати, що послідовність цих подій була неминуча. Це почуття неминучості не тільки заважає вам об’єктивно розібрати те, що ви могли зробити неправильно, але і збільшує шанси того, що в майбутньому ви повторите цю помилку в подібній ситуації.

Коротше кажучи, навіть коли ви завершуєте сесію, у вас не завжди може бути правильне настрій для аналізу гри. Якщо ви все ще страждаєте по програним дeньгам, аналіз помилок може призвести тільки до думок про те, як погано ви зіграли, що не є корисним, конструктивним і об’єктивним аналізом.

У тому ж дусі часто звучать поради від професійних водіїв і велосипедистів про те, як уникати зіткнень. Грубо кажучи — дивіться туди, куди ви хочете поїхати, а не на те, про що ви не хочете вдаритися. Велосипедисти, наприклад, повинні дивитися на дорогу навколо ям, а не на самі ями. Водії повинні дивитися не на автомобіль, який раптово вискочив перед очима, а на місце, куди потрібно згорнути, щоб уникнути зіткнення. Все це відбувається тому, що у нас є підсвідома схильність повертати туди, куди ми дивимося.

Якщо ваш покерний аналіз застопорився на катастрофічних результатах сесії і думках про те, що ж ви зробили не так, це те ж саме, що і вчити мозок зосереджуватися на перешкоду, а не на дорозі навколо нього. Ваша мета — просвітлення, а не самобичування. Тому не сваріть себе, а з’ясовуйте способи, як ви можете краще зіграти в подібній ситуації наступного разу.

Дослідження №3
Є докази того, що наш мозок в першу чергу звертає увагу на те, за що ми колись отримували винагороду, навіть якщо це було всього один раз. У невеликому дослідженні, проведеному Університетом нейробіологи Джона Хопкінса, двадцяти піддослідним пропонувалося знайти червоні і зелені об’єкти серед фігур на екрані комп’ютера. Дослідники платили $ 1,50 за кожен червоний об’єкт і 25 центів за кожен зелений. На наступний день дослідники попросили повторити випробовуваних зробити те ж саме, але сказали, що на цей раз винагород не буде взагалі. Проте, учасники експерименту в пошуку об’єктів інтуїтивно віддавали перевагу червоним.

Це наводить на думки про одне неприємне явище в покері, чия безладна система заохочень і покарань часто викладає нам неправильні уроки.

Якщо ви розіграли 5-3 різномасті і два рази поспіль отримали монстра, вигравши великий банк, ви обов’язково запам’ятайте це, і в майбутньому вам буде набагато важче розігрувати цю руку правильно — тобто завжди скидати її. Пам’ятайте, що якщо десь вам пощастило один раз, це не означає, що вам буде везти так завжди.

Однак з цього невеликого дослідження можна винести ще одну користь. Покер усіяний гравцями, які були успішними деякий час, але зараз не можуть грати навіть в нуль. Незважаючи на те, що цьому є безліч причин, одна очевидна полягає в тому, що вони просто не змогли пристосуватися. Їх опоненти в середньому вдосконалювали свою гру, в той час як вони застрягли в тій стратегії, яка колись була для них прибутковою, і просто не можуть або не хочуть освоїти нову і поліпшену стратегію.

Насправді, як правило, вони навіть не визнають того, що щось пішло не так. Вони вірять в те, що старі і перевірені способи працюють найкраще, і їм навіть не приходило в голову, що треба щось міняти. З кожним місяцем вони просто продовжують скаржитися на неймовірне невезіння, і будуть раді розповісти вам накопичилися історії про бедбітах, щоб довести свою точку зору.

Висновок
Немає нічого поганого в тому, щоб робити помилки, але якщо ви продовжуєте робити одні і ті ж помилки знову і знову, це означає, що вам пора задуматися і щось виправити. Можливо, ці три уроки з психологічних досліджень допоможуть вам в цьому.

USETI – молоде незалежне інтернет видання українських новин. У нас в пріоритеті події, що відбулися в Україні. З величезного потоку інформації ми намагаємося вибрати тільки найважливіше, потрібне і цікаве – те, що ви, можливо, не зможете знайти на інших інтернет ресурсах.

КОНТАКТИ

Для нас дуже важливий зворотній зв’язок від Вас.

 

Якщо у вас виникли питання, ви можете написати нам.