Чому ми боїмося блефувати в покері?

by admin

Ви коли-небудь замислювалися, чому при блефі зростає когнітивна навантаження на мозок? Чому багато хто з нас можуть довго вагатися, думаючи блефувати або НЕ блефувати? Напевно, будь-який гравець в покер, коли бачить слово обман, відразу ж уявляє собі блеф. У цій статті на основі робіт американського еволюційного біолога Роберта Тріверса ми розглянемо з точки зору біології природу блефу (обману) в покері.

  1. Як блеф підвищує когнітивну навантаження
    «Обман вимагає великих витрат енергії», пише Тріверса, «Ви повинні закрити очі на істину і побудувати помилковий довід, який буде виглядати правдоподібно і не буде суперечити нічому, що може бути відомо слухачеві. Ви повинні піднести його переконливо, пам’ятаючи всю історію. Як правило, цей процес вимагає багато часу і концентрації, що знижує продуктивність одночасно виконуваних завдань. А при відсутності добре відрепетируваною брехні, люди, як правило, думають дуже напружено ».

Тріверса розповідає історію про те, як його намагалися пограбувати на Ямайці. «Я запитав, як його звуть. Він сказав «Стів». А прізвище? Щоб згадати своє власне прізвище, звичайно не потрібно багато часу. Після невеликої паузи він відповів «Джонс». Отже, Стів Джонс. Не сказав би, що таке ім’я зовсім чуже для Ямайки, але когнітивна навантаження на його обличчі видала його, а його реальне ім’я виявилося Омар Кларк ».

Тут навіть не потрібно проводити анaлoгію з покером. Це можна безпосередньо простежити за столом покеру. Зокрема, блеф викликає велику когнітивну навантаження, ніж прямолінійний розіграш руки.

Якщо ви граєте в ABC-покер, ви розповідаєте опонентові реальну історію. Але якщо ви блефуєте, ви повинні відпрацьовувати історію вулиця за вулицею, так, щоб вона була послідовною і правдоподібною. Ви також повинні оцінювати вашого опонента, щоб бути впевненими, що він вірить в вашу історію. Це дуже енергоємна розумова робота. Майже всі гравці відчувають це навантаження. І, як результат, вони починають блефувати менше, коли зайняті чимось іншим або відвернені.

Імовірність того, що опонент блефує, набагато менше, якщо він грає під час їжі, спостерігає одночасно за спортивним матчем або грає на своєму телефоні. Якщо опонент бореться за банк при таких умовах, як правило, у нього сильна рука, інакше б він просто сфолділ руку і продовжував робити те, що робив.

Будь-який гравець інтуїтивно розуміє, що сфабрикувати переконливий блеф дуже складно, і для цього потрібно бути гранично уважним. І якщо під час гри він відволікає себе іншими речами, мінімізація програшу буде в пріоритеті.

Таким чином, коли гравець, продовжує агресію в той час, як він одночасно робить щось ще, висока ймовірність того, що він не блефує.

  1. Випадковість як частина стратегії
    Тріверса призводить еволюційну війну між пасифлора і метеликом. Метелики відкладають яйця в листі цієї квітки, так що личинки, коли вилупився, з’їдають листя, що завдає шкоди рослині. На листі цієї квітки є жовті плями, які виглядають як яйця метеликів, але поширюються в симетричному порядку, в той час як метелики відкладають яйця у випадковому порядку.

У відповідь на це деякі види цієї рослини виробили захист — їх плями поширюються у випадковому несиметричному порядку, що відлякує метеликів від відкладання яєць, так як це виглядає, ніби інша метелик вже відклала яйця на це рослині. Метелики воліють шукати інше місце для відкладання яєць, щоб їх потомству не доводилося конкурувати за їжу.

Згідно Тріверса, «для виявлення обману ми використовуємо шаблони, і випадковість є відсутністю шаблону». Коли плями розташовуються в звичайному порядку, їх легко ідентифікувати як плями, а не яйця метелики. Але коли вони випадкові, метелику важко зрозуміти, що це насправді.

Випадковість є корисною стратегією і в покері. Звичайно, чиста випадковість в кожному рішенні була б хаосом і, звичайно ж, не була б прибутковою грою в довгостроковій перспективі. Але якщо ви розбавляєте прямолінійну гру елементом випадковості, вашим опонентам стає важче читати вас.

Можливо, деякі з вас чули про використання наручних годинників в якості генератора псевдовипадкових. Припустимо, в певній ситуації на рівері ви повинні блефувати в 50% випадків і чекать інші 50%. Щоб знати, коли блефувати, ви дивитеся на годинник, і, якщо секундна стрілка перебувати між 12 і 6, ви блефуєте, якщо між 6 і 12, чека. Звичайно, мало хто носить наручний годинник в наші дні, тому замість них таким же чином ви могли б використовувати останню цифру, яку показує ваш телефон.

  1. Змиритися з тим, що ви паразити
    Хто такі паразити? Це організми, чиє прожиток залежить від їх «господарів». Більше половини всіх видів на Землі паразитують на іншій половині, і це занижена оцінка, так як паразити, як правило, набагато менше господарів і їх важче виявити.

До покеру це відноситься більше філософськи, ніж стратегічно. Багато людей, які заробляють покером на життя, рано чи пізно приходять до думки, що вони не вносять будь-якого вкладу в розвиток суспільства і не роблять світ кращим. Гравці в покер не створюють багатств, а просто відбирають їх у інших. Таким чином, гравці в покер — те ж саме, що і глисти, які харчуються тим, що з’їв господар.

Звичайно, люди, з якими ви граєте, теж намагаються забрати ваші дeньгі, але це не дає вам почуття соціальної значущості, ніж, якби ви були вчителями, винахідниками, докторами або соціальними працівниками. Це тисне на людей по-різному. Деякі взагалі не турбуються про це, іншим стає настільки незручно, що вони, в кінцевому підсумку, кидають покер.

Лів Борі, Ігор Курганов і Філіп Груссе заснували благодійний фонд, «Raising for Effective Giving», і, як каже Борі, «на дeньгі, виграні в покер, можна приносити користь не тільки собі коханому».

Баррі Грінштейн в своїй книзі «Ace on the River» говорить наступне: «Я відчував необхідність приносити користь суспільству. Мені подобається вважати себе сучасним Робіном Гудом. Використовуючи свої кмітливість, я забираю дeньгі у багатих людей на благо інших. Я забезпечую комфорт і безпеку для моєї сім’ї, а також допомагаю нужденним. На мій погляд, робити внесок в розвиток суспільства в нашій професії можна завдяки благодійності ».

Як вирішити цю проблему соціальної значущості залишається на вашій совісті, але якщо ви хочете бути чимось більшим, ніж просто успішним регулярний середніх лімітів, вам, так чи інакше, доведеться подумати про це.

USETI – молоде незалежне інтернет видання українських новин. У нас в пріоритеті події, що відбулися в Україні. З величезного потоку інформації ми намагаємося вибрати тільки найважливіше, потрібне і цікаве – те, що ви, можливо, не зможете знайти на інших інтернет ресурсах.

КОНТАКТИ

Для нас дуже важливий зворотній зв’язок від Вас.

 

Якщо у вас виникли питання, ви можете написати нам.